strajedi digital pazarlama
Dijital Pazarlama / PR
Anasayfa » Neler yapıyoruz? » Dijital Pazarlama / PR

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Markanızın, dijital alanda daha yüksek bilinirliliğe sahip olması ve daha kolay erişebilir hale gelmesi için dijital alanlarınızın arama motorlarına uyumlu detaylı bir yapıya ve içeriğe sahip olması gerekir.

Bu çalışmaları arama motorları kriterleri doğrultusunda planlıyor ve hayata geçiriyoruz. Web sitenizde ve diğer dijital mecralarınızda, işinizi ve sizi en doğru şekilde tanımlayan ifadeleri, biçimlendirmeleri ve editöryel içerik üretimini, SEO için en etkili olacak şekilde hazırlıyoruz. Arama motorlarının, tüm dijital alandaki tarama ve indeksleme sürecine müdahil olarak, süreci markanızın lehine kısaltıyoruz.

Reklamlandırma

Reklam alımı, markanızın dijital pazarlama konusunda başarıya ulaşması için en temel unsurlarından birisidir. Yeni oluşturduğunuz markanızı, kampanyanızı ya da ürününüzü rakiplerinin üstüne çıkartmak için ele alınması gereken ilk konudur.

Ürününüze uygun olarak belirlenen mecralarda belli bir plan çerçevesinde gerçekleştirilecek reklam alımlarını doğru olarak gerçekleştirmek hedefinize giden yolda size zaman kazandıracaktır.

Doğru mecranın belirlenmesi, doğru hedef kitlenin belirlenmesi ile başlayan süreç, son kullanıcının ilgisini çekip etkileşime geçmesini sağlayacak metinlerin, görsellerin veya video çalışmalarının sunulması ile devam etmektedir. Sonrasında ise yapılan raporlamalar ve analizler ile sonuçların görülüp durum incelemesi yapılması ile tamamlanır.

Rekabetin üst düzeyde olduğu dijital reklam alımı konusunda yapılacak çalışmaların süreklilik sağlaması zaman içerisinde bilinilirlik üzerinde de çok önemli katkılar sağlayacaktır.

SEO çalışmaları yapılırken, siteye daha fazla tıklama almak ve sitenin organik olarak indeksinin yükselmesine takviye olması açısından, çeşitli mecralardan da reklam alımı yapılmaktadır.

Strajedi olarak markanızın maksimum erişimi ve etkileşimi hedefiyle Sosyal medya, arama motorları ve diğer web siteleri üzerinden reklam alımlarında doğru stratejiyi kurarak, rasyonel planlamalar yapıyoruz.

REKLAM GRUPLARI

  • Ürün satışına yönelik reklam alımları
  • Bilinilirlik arttırmaya yönelik reklam alımları
  • Haber/Yazı öne çıkartmak için yapılan reklam alımları

REKLAM ALIMI ALANLARI

  • Google arama sonuçlarında gösterimler
  • Google reklam alanlarında gösterimler
  • Google Merchant Center hesabı oluşturma ve reklam alımı
  • Facebook reklam alımı
  • Instagram reklam alımı

Mailing & Subscription

Size özel hazırlanan şablonlar ile toplu mail gönderimi, mail abonelik formlarının oluşturulması, sitenize entegrasyonu ve abenelik maillerinin düzenli gönderilmesini ve sonuçların tarafınıza raporlanmasını sağlıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

Marka veya ürününüzün daha geniş kitlelere organik olarak ulaşması, etki alanının doğru kurgulanması ile zirveye ulaşır.

Öncelik doğru mecraların bulunması ve hedef kitleye yönelik doğru görsel, metinsel ve hareketli görüntülerin paylaşımının yapılmasıdır. Hedef kitleye ulaşmakta birincil etki organik paylaşımların, her platformun kendi yapısına ve kitlelerin bu platforma özelleşmiş davranışlarının incelenmesiyle ortaya çıkartılmasında yatar.

Basit ya da karmaşık paylaşımlar, doğru materyallerle ve planlı hareketlerle, her zaman başarılı bir sonuç verir.

Basınla İlişkiler

İhtiyacınız olan basın bültenlerinin oluşturulması, uygun şablonlar ile haber editörlerine ulaştırılması ve yansımaların takibinin yapılıp raporlanması dijital pazarlama sürecinde önemli bir unsurdur.

Bu çalışmalarda hedef kitlenize uygun olan mecraların haber akışları içerisinde yer almak hedeflenmektedir. Markanız hakkında öne çıkartmak istediğiniz bir konunun kendi sitenizin ve sosyal medya kaynaklarınızın dışında farklı mecralarda yer alması sizlere hem bilinilirlik açısından hem de etki alanınızın genişlemesi açısından önemli katkılar sunacaktır.

Bu içerikler kimi zaman sponsorlu içerik kapsamında değerlendirilmek istenilebilir. Bunun tercih edilmesi durumunda bu çalışmanın SEO odaklı (backlink inşaası) ve sosyal medya etkileşimi odaklı olması için ilgili çalışma ve takip gerçekleştirilecektir.

Anlık İtibar Yönetimi

Dijital ortamdaki hızlı bilgi akışı, kullanıcıların hızlı cevap beklentilerini de arttırıyor. Markanız hakkında sosyal medya üzerinden sorulan soruların hızlı bir şekilde cevaplandırılması markanızın etkileşimi açısından önem arz ediyor.

Sosyal medyada öne çıkarttığınız bir içerik ya da bir görsel aynı zamanda rakiplerinizin de ilgisini çekecektir. Bazı markalar bunu fırsata çevirip etkileşimi yüksek içeriklerin yorum alanlarında kendi reklamlarını göstermek yoluna gidebilirler. Bu konuda bu yorumların takibi ve hızlıca silinmesi pek çok açıdan gereklidir.

Sosyal medyada dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da bilgi kirliliğidir. Kötü niyetli rakiplerinizin sizler hakkında aslı olmayan bilgileri yayması konusunda konunun tespiti ve çözümü için gerekli doğru bilginin olabildiğince hızlı aktarılması gerekmektedir.

Strajedi olarak hesap yöneticisi ekibimizin takibi ile markanızın anlık itibar yönetimi tam zamanlı olarak sağlanacaktır. Gerekli olduğu anda en hızlı şekilde müdahale edilecektir.